teisipäev, 5. juuni 2012

Lõpetuseks


Sellel pildil olete siis neljanda kooliaasta lõpul. Olete kõvasti pikkust visanud esimese koolipäeva piltidega võrreldes. Loodetavasti on tulnud juurde ka sama palju tarkust. Ma julgen kinnitada, et olen andnud endast parima, et need tüdrukud ja poisid koolimaailmas hästi hakkama võiksid saada. Olen juhtinud nad koolitee algusesse ja tundnud selle üle uhkust. Meil on olnud palju rõõmsaid hetki, aga ka raskeid aegu. Loodetavasti on olnud jagatud mured ja valud natukenegi leebemad, kui on ümber usaldusväärsed sõbrad, kaaslased.

Kinkisin tänasel viimasel koolipäeval igale õpilasele ümbriku. Neid huvitas juba hommikul, mis seal sees on. Üks arvas, et aastate jooksul kogunenud pahad sõnad, teine arvas, et raha. Tegelikult võtsin ette 101 tarkusetera maailmast (need olid jõulude ajal minu kingituste hulgas) ja valisin sealt välja 20, just niipalju, kui klassis lapsi on. Siis valisin iga lapse jaoks temale sobiva mõttetera ja kirjutasin lisaks enda poolt midagi. Kõik selle kirjutasin just selle viimase pildi taha, mille olen valinud selle blogi sulgemiseks. Tundub ju odav kingitus armsatele inimestele, aga tegin seda südamest, oma käega kirjutades ja nii iga pildi puhul just selle adressaadile mõeldes. Võibolla on sellel kõigel hoopis suurem väärtus aastate pärast sellele ilusale koolitee algusele tagasi mõeldes. 

Loomulikult ei oleks olnud mul seda meeldejäävat klassi, kui poleks olnud teid - kallid emad-isad. Suur aitäh teile, et toetasite mind ja meie klassi. Te kõik peate olema uhked oma laste üle, sest teil on mille üle uhkust tunda. Hoidke üksteist!

Aitäh teile - Carmen, Carolyn, Signe, Laura-Liisa, Helena, Karmo, Markus, Lennart Mathias, Patrick, Sander, Tobias Erik, Martin, Kaspar, Auris, Otto, Karl, Lauri, Mark-Erik, Karl Erik, Henry! 

Lubage mul lõpetada see ajaveeb ühe tuntud kirjaniku mugandatud mõttega - hea on sõpra omada - igaühel pole sõpra olnudki ja minagi võin muutuda suureks inimeseks, keda huvitavad ainult numbrid. Loodan, et minu sees jääb ikka alles see väike tüdruk ja et teiegi ei kaota oma sisemist pisikest tüdrukut või poissi mitte kunagi. 

Sinu esimene õpetaja Kiili koolis

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

Kõigil kooliteed alustavatel lastel võiks olla selline õpetaja nagu Sille Rohi! Tänud kõige hea eest, mis te 1-4 C klassiga korda olete saatnud ning tänud blogi eest!

Karli isa